Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

2013 Sehpa Modelleri

Sehpalar genellikle dekorasyonlar için kullanılan en temel araçlardan biridir. Siz de evinizin güzelleşmesini ve daha dekoratif hale gelmesini istiyorsanız şüphesiz bu güzel araçları kullanmalısınız. Ancak bu sehpaları alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da yok değil. Sehpaları almadan önce evinizde nasıl mobilyalar kullandığınızı sorgulamanız gerekiyor. Mesela klasik mobilyayla döşenmiş bir eve gidip modern çizgileri olan bir sehpa almanız sizin için çok da güzel olmayacaktır. Oda dekorasyonunuz için de… Bu yüzden ince eleyip sık dokumanız gerekiyor. Bu yüzden sizlere bu konumuzda bazı önerilerden ve sehpa çeşitlerinden bahsedeceğiz. Umarız uyarı ve önerilerimizin sizlere sehpa alımında faydası olur, böylece sehpanızı alırken hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiğini öğrenirsiniz.

Evinize sehpa almaya gitmeden önce diğer mobilyalarınızı iyice etüt etmeniz gerekiyor. Evinizdeki koltuk takımları ahşap işlemelere sahip bir klasik mobilya ürünüyse sehpanızı buna göre seçmelisiniz. Klasik mobilya ile dekorasyonuzun yapıldığı bir eve retro tarzı bir sehpa koymanız abes kaçacaktır. Bu yüzden tercihinizi genellikle kendi dekorasyonunuza benzer sehpalardan yana kullanmanızı öneririz. Ahşap işlemeleri mobilyalar için ahşap işlemeli bir sehpa, modern dekorasyona sahip bir oda için güzel deri kılıflı bir sehpa iyi gidecektir.

 

sehpa-modelleri-4

Tabi bir yandan alacağınız sehpaların da özelliklerine de dikkat etmenizi öneririz. Çünkü günümüzde sehpalar sadece üzerine bir şeyler konulsun diye değil, hayatınızı da oldukça kolaylaştırmak adına üretiliyorlar. İçerisinde kitaplıklar ve bunun gibi çeşitli özellikler bulunan bir sürü sehpa çeşidi bulunuyor. Bunlardan en uygununu kendi dekorasyonunuz için seçmenizi öneririz. Aldığınız sehpa mobilyalarla uyumlu olduğu gibi halınızın rengiyle de oldukça uyumlu olmalıdır. Eğer marjinal renklerden hoşlanıyorsanız daha çok zıt renkleri kullanmalısınız. Ancak geleneksel dekorasyon anlayışını benimsiyorsanız, mobilyalarınız ve halınız ile daha çok renk uyumu olan sehpaları seçmenizi öneririz. Böylece eviniz için özenle yaptığınız dekorasyon da ahenk içerisinde gözükecek ve evinizi ziyaret edenler tarafından övgü dolu sözler duyacaksınız.