Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Banyo Ayna Modelleri

Aynalar, bir banyonun olmazsa olmaz parçalarından birisidir. Günümüzde sürekli değişen ve gelişme gösteren modern tasarım anlayışı ile banyo aynaları değişik modellerde üretilmektedir. Farklı şekillerde, modellerde ve ebatlarda piyasaya sürülen banyo aynaları farklı kişisel tercihlere göre aydınlatmalı, raflı, etajerli bir şekilde üretilmektedir. Siz de bu değişik ayna model seçenekleri arasından banyonuzun büyüklüğüne, dekorasyonuna ve zevk tercihinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Ancak seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Banyo aynası nasıl seçilmelidir?

Banyonuz için ayna modeli seçimi yaparken banyonuzun büyüklüğünü ve aynayı nereye asacağınız göz önünde bulundurmaya özen göstermelisiniz. Banyo aynası modelleri arasından banyonuz için en uygun olan aynayı seçerek, banyonuzun havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Özellikle küçük bir banyoya sahipseniz, banyonuzu olduğundan daha geniş gösterecek 2014 banyo ayna modelleri arasından tercihinizi yapmaya özen göstermelisiniz.

Banyonuz için ayna modelleri araştırması yapıyorsanız birden fazla banyo ayna modelini bir arada bulabileceğiniz ve kolaylıkla karşılaştırma yapabileceğiniz yapı marketlere gidebilirsiniz. Bu yapı marketlerde her zevke ve tercihe uygun modeller bulunmaktadır. Alışverişe çıkmadan önce kafanızda nasıl bir ayna modeli istediğinize karar vermelisiniz ki, çok fazla seçenek arasında kafanız karışmasın. Oval, kare, dikdörtgen ya da tam daire ayna seçenekleri arasından banyonuza en uygun olduğunu düşündüğünüz şekilde karar kılmalısınız. Alışverişe çıkmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise, aynanızı asacağınız bölgenin ölçüleridir. Ölçünüzü alarak banyo aynası alışverişi yaparsanız, aynanızı taktığınızda küçük ya da büyük olması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Seçiminizi gerçekleştirdikten sonra aynanızı asacağınız duvarın yapısına göre değişiklik gösteren asma aparatlarını da almayı unutmamalısınız. Duvarınızın yapısına göre ahşap, beton ya da alçı duvarlar için en uygun olan çiviyi ve aparatları seçmek için özen göstermelisiniz. Ayna bağlantı aparatları genellikle ayna ile birlikte satılır, ancak aynanızı satın alırken aparatlarının olup olmadığını sormalısınız ki aparatları ayrı satılıyorsa alışverişinizi tamamlarken tüm eksiklerinizi giderin.