Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Banyo Mobilyası ve Renkleri Nasıl Olmalı

Mükemmel banyo aslında subjeftif bir fikir. Çünkü her insanın aklında mükemmel banyo dendiğinde farklı bir resim canlanabilir. Banyonuzu biraz rahatlamak ya da yoğun bir günün stresini atmak için dekore etmek isteyin sonuçta orası huzurun ve kendinize ayırdığınız vaktin tapınağı olmalıdır. Bunun için değiştireceğiniz banyo mobilyası ve renkleriyle hayalinizdeki banyoya kavuşacaksınız.

 

banyoda renkler
Miami klasik banyo

 

Banyo Mobilyası ve Renkleri Nasıl Olmalıdır?

Banyo dekorasyonuna hazırlanıyorsanız banyonuz için tercih edeceğiniz çok çeşitli tarz ve temalar mevcut. Pek çok mobilya ve malzeme kullanılacağı için bir banyo işlevsel ve pratik olmalıdır. İstediğiniz bir tarzda karar verdikten sonra duvar ve zemin kaplamalarını göz önünde bulundurarak tercihler yapmanız doğru olacaktır. Zevkinize göre iddialı ve parlak renkleri ya da daha pastel tonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca duş sistemleri, duş tekneleri ve küvetleri de düşünmelisiniz. Sadece duşa kabin sizin için yeterli olacak mı yoksa küvetle birleşik bir duş mu istiyorsunuz belirlemeniz gerekir.

Başlangıçta alacağınız bu kararlarla randımanlı bir banyo sahibi olacaksınızdır. Eğer modern bir banyo tasarlamak istiyorsanız banyo mobilyasının sade olması gerekir. Bu şekilde büyük banyo mobilyalarında sağladığınız sadelikle modern bir çizgi yakalamış olursunuz. Havlu ve paspas gibi malzemeleri seçmekte acele etmemeniz gerekli. Çünkü seçeceğiniz banyo mobilyası renkleri banyonuzun tüm içeriğini etkileyecektir. Pek çok ev sahibi için beyaz ilk akla gelen seçenektir. Diğer renklerle birlikte kullanıla bilmesi de bunda önemli bir etkendir. Örneğin maviyle birlikte kullanıldığında maceraperest bir okyanus havası yaratacaktır. Ya da siyahla kullanıldığında dramatik ve romantik bir atmosfer havası yaratabilir.

 

banyo dolabı renkleri
Boğaz klasik banyo

 

Banyo Mobilyası Fiyatları Nedir?

Banyo mobilyası fiyatları banyonuzda nasıl bir tasarım yaptıracağınıza göre değişmektedir. Banyonuzun tavanı ve zemin döşemesi değişecekse ya da tasarımınızın içine birde tesisat yenilemeyi ekliyorsanız size bunun maliyeti farklı olacaktır. Genel olarak banyo tasarımı yaptırmak ise 1976TL ile 10.806 TL arasında değişiyor. Karo döşemeler banyonuz için hem uzun süreli kullanım sağlar hem de daha ekonomiktir.   Ancak her hangi bir tadilat yapılmayacaksa o zaman banyonuz için takım olarak mı mobilya almak istiyorsunuz yoksa sadece birkaç parça mobilya sizin için yeterli olacak mı buna karar vermelisiniz. Banyo dolabı gibi mobilyalarında fiyatı şekil, büyüklük ve tarza göre değişmektedir.

 

banyo mobilyası modelleri
Zümrüt banyo modeli