Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Başak burcu kadını için dekorasyon tavsiyeleri


Başak Burcu: Ayrıntılara önem veren başaklar evlerinin her köşesinde çok titizdirler. Dekorasyonda daha çok açık mavi, beyaz ve bej tonlarını tercih ederler. Titizlikleri ve dikkatli kişilik yapılarıyla tanınan başak burçları, evlerine de bu özellikleri yansıtırlar. Evlerini dekore ederken her eşyayı dikkatlice ve derinlemesine düşündükten sonra seçerler. Bu nedenle evlerine bakıldığında her bir detayın özenle seçildiği fark edilir.

Temizliğe oldukça önem verdiklerinden evlerini daima derli toplu tutabilecekleri bir yapıya kavuşturmak isterler. Aksesuarlarda ise daha çok düşük ayarlı altın ve gümüş veya varaklı ürünler kullanmayı tercih ederler. Sandıkları, cam objeleri ve doğal ahşap mobilyaları çok seven başaklar için bol raflı dolaplar ve danteller vazgeçilmezdir. Zarif bir zevke sahip olan başaklar için, duvar kâğıdı ile yastığın, halı ile perdenin uyumu çok önemlidir. Evlerinde ne eksik ne de fazla eşya bulundurmayı sevmezler. Her şeyin yerli yerinde olması ve ayrı bölmelerde bulunmasına önem verirler.

Çok bölmeli dolapları tercih etmelerinin sebebi de budur. Dağınıklık endişesi çoğu kez evlerine aksesuar almalarına engel olur. Son yıllarda yeniden revaçta olan Country tarzını daha fazla tercih ederler. Evlerinin gösterişli ve özel olmasını isterler ama sadelik fikrinden de uzaklaşmazlar. Az mobilya kullanmayı sevdiklerinden genellikle klasik  mobilyaları tercih ederler. Titizlik kadar dakikliğe de önem veren başaklar için bir diğer vazgeçilmez obje de saatlerdir.

Duvarlarında ya da masalarında ilgi çekici bir saat mutlaka yer alır. Çalışkanlıklarıyla da tanınan bir karakter olmaları nedeniyle evde de rahatlıkla çalışabilecekleri alanlar yaratmak isterler. Başak burcu insanlarının büyük çoğunluğunun evlerinde de çalışma odaları mevcuttur. Çalışma odalarında kitaplık, bilgisayar ve masa lambası öne çıkan gereçlerdir. Mutfaklarında genellikle doğal ahşap ürünler ve klasik mobilya kullanmayı tercih ederler. Plastik tarzı mutfak gereçlerinden uzak durmaya çalışırlar. Doğayı ve bitkileri de çok seven başaklar eğer bahçeli bir evi varsa mutlaka boş zamanlarında bahçede bitkileri ile de ilgilenecektir. Bahçelerine evleri gibi özenle bakarlar. Bahçeli evleri olmayan başaklar ise evlerinde çiçek yetiştirmeyi çok severl