Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Ev Dekorasyonu İpuçları

Ev dekorasyonu, çoğu kişinin başlangıcında oldukça eğlenceli olduğunu düşündüğü ancak daha sonra ayrıntılarla igilenildiğinde zorlandığı bir dekorasyon işidir. Ev dekorasyonunda dekorasyon tarzları önemli bir yer tutar. Bir tarza sahip mobilyalar ve boyamalar evinizi olduğundan daha zengin gösterecek birikimli bir havaya bürünmesini sağlayacaktır.Klasik ev dekorasyonu ağır ve oymalı mobilyaların, koyu renklerin ve ışıldayan aksesuarların kullanımı ile gerçekleştirilebilir. Klasik bir tarzı yorumlamak için duvar kağıtlarınızdan perdelerinize kadar bu tarzı sindirmiş olmak gerekiyor. Klasik bir ev dekorasyonu ferah ve canlı olmaktan uzak olacaktır. Neşe verici renkli mobilya ve tasarımlar görmeniz klasik ev dekorasyonlarında mümkün değil. Modern çizgiler günümüzde dahi klasik mobilya tasarımlarına dahil olamıyor.

 

Zor ama belirli bir tarzın temsilcisi olmak isteyenler için geniş çeşide sahip bir tarz.Ev dekorasyonunda klasik tarzın aksine son yıllarda popüler olan bir diğer akım ise modern stil. Modern tarza uyarlamak istediğiniz klasik bir ev dekorasyonuna sahipseniz evinizi baştan aşağı değiştirmeniz gerekebilir.
Modern tasarımlar ağır oymaları ve boğucu abartıları barındırmayan tasarımlardır.

 

Alışıldık gösteriş ve parlaklık modern stilde yerini sadelik ve kullanışlılığa bırakıyor.Ev dekorasyonunuz için modernliği tercih etmişseniz yoğun ve karmaşık desenlerden kaçınmalı, kontrast renklerin uyumunu kullanmalısınız. Beyazın çokça kullanıldığı modern tasarımlara düz koyu renklerin eşlik ettiğini ve tasarımların farklı şekillere sahip olduğunu görüyoruz.

 

Asimetrik aksesuarlar ve yumuşak yuvarlak dekorasyonlar modern stilde kullanılıyor. Ancak yine bir düzen hakim. Modern stiller teknolojiyle iç içe olduklarından ev dekorasyonunda farklı teknolojik aletleri, ses sistemlerini ve aydınlatma sistemlerini kullanmak mümkün. Daha çok şehir hayatında örneklerine rastlanan lüks modern evler teknolojiyle iç içe yaşamanın boyutunu da fazla ilerletmiş örnekler sunuyor. Ev dekorasyonunda kullanacağınız stilin modern çizgilere mi klasik çizgilere mi yakın olacağına karar vererek ayrıntılı tarz araştırmalarına başlayabilir ve bu örnekleri ilk adımınız olarak alabilirsiniz.