Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Ev Dekorasyonunda Aksesuar Seçimi

Aksesuarlar, ev alışverişinin en sonunda atılan belki de en az bütçe ayrılan unsurlardır. Oysaki aksesuar bir evin tasarım harikalarıdır ve ufak dokunuşlarla mucizeler yapabileceğiniz biricik eşyalardır.

Renkler

Modern bir evde renkler daha canlı olacaktır. Kırmızı ya da bordo bir duvar; bembeyaz koltuklar veya siyah mobilyalar modern bir evde görülen en göze çarpıcı biçimlerdir. Hal böyle olunca modern evlere uygun aksesuarlar da daha canlı ve hareketli olmalıdır. Örneğin siyah kare kesimi koltukların olduğu, duvarların çift renkle boyandığı ve zebra perdelerin kullanıldığı modern bir eve, ahşap rengi bir sehpa koyamazsınız.

Malzemeler

Modern dekorasyon malzemeleri genelde güncel malzemelerdir. Ağaç mobilyalar, masif koltuklar ya da kakma kapılar modern evlerin değil klasik evlerin harcıdır. Hal böyle olunca modern bir eve antika bir vazo koyamayacağınız gibi klasik bir eve de demir heykelcikler iliştiremezsiniz. Eğer eviniz ahşap bir tarzdaysa o eve tahta aksesuarlar seçersiniz. Eğer tahta aksesuar istemezseniz cam ya da porselen ile (çok az olacak şekilde) dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

ev-aksesuar-ürünleri
Ekselans Berjer
ev-dekorasyonu-aksesuarları
Belinda Ayna Tırnak
ev-dekorasyonunda-aksesuar-seçimi
Venüs Kalpli Sandalye
klasik-aksesuarlar
Sapore Klasik Jozephine

Tablolar

İster klasik olsun ister modern, tablo her evde bulunması gereken aksesuarlardır. Ayrıca tablo seçimleri, ev sahibinin kişiliğini de yansıtır. Eskiden çok pahalı olan tablolar, şimdi dijital baskı yöntemi ile ucuza imal edilmekte ve ucuza satılmaktadır. Özellikle çerçevesiz ve parça tablolar, modern evlere ayrı bir hava katmaktadır. Klasik evlere ise, çerçeveli tablolar ile hareketlendirebilir.

Neticede, eviniz ister klasik tarzda olsun ister modern tarzda mutlaka bu iki tarzı yansıtan aksesuarlar kullanmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz basit uyumlarla evinizi yeniden keşfedebilirsiniz.