Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi

Ev dekorasyonunu kendisi yapmak isteyen ev sahip ve sahibelerimizin belki de en büyük hatası duvar rengi konusunda. Ev sahibi, duvarlar boyanırken ya da duvar kağıdı alınırken evin ya da mekanın durumundan çok, kendi durumunu göz önünde bulunduruyor. Örneğin en çok sevdiği renk bordo ise, mekanın küçüklüğünü göz önüne almadan odayı bordoya boyuyor. Oysaki koyu renkler, küçük mekanları olduğundan daha basık ve küçük gösterir. Hele ki o bordoya boyanmış küçük oda güneş almıyorsa mekanda tam bir buhran havası eser. Bu yüzden ev dekorasyonunda ilk kuralımız, ben merkezli yaklaşımdan ziyade ev merkezci yaklaşım.

Ev Dekorasyonu ve Renk Uyumu

Almanya’da evler kiraya verilmeden önce boyanmak zorunda olduğu için herkes kendi evini kendi boyar. Ülkemizde de artık bu durum geçerli olmaya başladı bu bakımdan fırçayı elinize almaktan korkmayın.

ev-dekorasyonunda-renklerin-anlamı
Malta Oturma Grubu
ev-dekorasyonunda-renk-seçimi
Elita Klasik Koltuk Takımı
ev-dekorasyonu-ve-renk-uyumu
Hanedan Klasik Koltuk Takımı

Dekorasyon ve Renkler

Mobilya seçerken dikkat etmeniz en önemli kurallardan birisi duvar renginizdir. Duvar renginiz açıksa koyu renk mobilyalar seçebilirsiniz ya da tam tersini uygulayabilirsiniz ama duvar renginiz ile aynı renkte mobilyalar mekanınızı itici gösterecektir.

Bu iki kuralara dikkat ederek, özgür bir biçimde evinizi kendiniz dekore edebilirsiniz. Sonuçlarını görünce kendiniz bile şaşıracaksınız.