Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Kış Dekorasyonu Fikirleri

Sonbahar mevsimine elveda dememize az kaldığı şu günlerde evlerimizde sımsıcak bir hava esintisini yaratabilmek ve evimizi kış mevsimine uygun olarak dekore edebilmek için öncelikle canlı renklerden pastel tonlu renklere geçiş yapmamız gerekmektedir. Evimizin mobilyaları daha çok renkli tonlara sahip ise bunları pastel tonlu kumaş ve minderler ile kamufle etme imkânına sahip olabiliriz. Evin farklı köşelerinde kullanabileceğimiz birbirinden farklı renklere sahip dekoratif mumlarda evinizin kış mevsimine uygun yapıda olmasını sağlayacaktır.

Kışın yanan şömine, soba veya peteklerin önüne koyacağınız sallanabilme özelliğine sahip sandalyeler ile de hem dekoratif hem de rahat bir seçeneğe sahip olabilirsiniz. Özellikle evlerinde kapalı ve geniş balkona sahip olanlar balkonlarını kış balkonlarına çevirerek evlerinde keyifli vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturabilirler. Balkonda kullanacağınız pastel tonlara sahip koltuk ve sandalye takımları, mumlar ve minderler ile kış dekorasyonu adına düzenlemeler yapabilirsiniz. Kış dekorasyonu fikirlerinden bir diğeri yazın kullandığınız birbirinden canlı çiçeklerin yerine vazolara koyacağınız kuru dallar ve üzerine yapacağınız kar efekti ile yazın soğuk dokusunu evinizde yansıtabilirsiniz. Ayrıca evde aksesuar olarak kullanabileceğiniz kardan adam bibloları da dekorasyonu tamamlamanız adına önemli unsurlar olmaktadır. Evinize tarzınızı yansıtmanız için tüm detayları size uygun yapıda seçmeniz ve her ayrıntıyı düşünmeniz gerekmektedir. Kışın çabuk kararan havayı aydınlatabilmeniz adına kullanacağınız mumlar evinizin hem şık hem de aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Evinizin havasını değiştirebilmek adına kullanacağınız farklı kokulara sahip tütsülerinde kışın kullanılması daha uygun olmaktadır. Yazın odalarda kullanılan ufak kilimlerin yerini, kışın yünlü ve daha tüylü halılar almaktadır. Koltukların üzerine koyacağınız ve mobilyalarınıza uygun yapıda olan farklı desenlere sahip battaniyelerde soğuk havalarda kurtarıcınız olmaktadır.

Kış dekorasyonu adına yapabileceğiniz bir diğer detayda şömine görünümüne sahip olan elektrikli sobalar olmaktadır. Bu sobalar ile hem evinizi ısıtabilir hem de şömine görüntüsü ile şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz.