Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Klasik Koltuk Takımları ile İhtişamlı Evler

Her kadın evinin güzel ve şık görünmesini ister. Fakat bazı kadınların aradığı ihtişamdır. Bir evin ihtişamlı ve görkemli olması sadece o evin maddi değeriyle ve büyüklüğüyle ölçülmemelidir. Evinizi ihtişamlı göstermek için birçok yola başvurabilirsiniz. Görkemli bir eve sahip olmanın en iyi yollarından biri de ihtişamlı mobilyalardan geçer. Evinizi şık ve gösterişli mobilyalarla dekore ederek evlerinizde birer saray havası yaratabilirsiniz. Bunun için de size tavsiye edeceğim mobilya stili ise klasik mobilyalardır. Klasik mobilyalar çok eski çağlardan beri hem evlerin hem de kralların ve padişahların evi sayılan sarayların, palasların salonlarını ve odalarını süslemişlerdir.

Şüphesizdir ki krallar ve padişahlar ihtişamı ve gösterişi seven insanlardı ve klasik mobilyaları bu doğrultuda kullanmışlardı. Klasik mobilyalar eski dönemlerde ağacın bol olması nedeniyle genellikle ağaçlardan, teknolojinin yetersiz olması nedeniyle de el işçiliği ile yapılırlardı. Hem Avrupa saraylarında hem de tarihimiz olan Osmanlı saraylarında el oyması sanatı ön plana çıkar bu da mobilyanın değerini ve şıklığını arttırırdı.

Günümüzde ise bu eski saraylı mobilyalar ünlü mobilya tasarımcılarının klasik mobilyalarda Osmanlı ve Türk motiflerini kullanmaları sayesinde bu akım yeniden gün ışığına çıkmış ve oldukça tercih edilen dekoratif ürünler haline gelmişlerdir. 9. İstanbul Mobilya Fuarında sergilenen ürünler de mobilya modasının bu doğrultuda olduğunu kanıtlamıştır. Kumaşlarda kadifenin yerine saten kullanılan bu yeni sayılabilecek neo-Osmanlıcılık akımı mobilya sektöründe geniş ve önemli bir yere sahip olmuştur ve önemini arttırmaya da devam edecektir.

Eğer siz de evinizde saray havası yaşatmak istiyor ve evinizin görkemli ve ihtişamlı olmasını diliyorsanız büyük ve pahalı eve ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken mobilya sektöründe yükselmekte olan saray modasını takip etmek ve bunu modanın ülkemizdeki izdüşümü olan klasik mobilyalarda Türk ve Osmanlı motifleri akımını takip etmek ve mobilyalarınızı bu doğrultuda seçmek.