Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Klasik Şömine Modelleri İle Salonların Havasını Değiştirin

Klasik şömine modelleri çok uzun yıllardan beri hem ısınma hem de dekorasyon amacı ile iç mekânlarda kullanılmaktadır. Şömine kullanımı oldukça eskilere dayanmaktadır, zamanla teknolojinin yardımı ile şöminelerde değişmeye başlamıştır. Birçok farklı özelliğe sahip olan şömineler hem klasik hem de modern bir havaya bürünmüştür. Yapılan düzenlemeler ile şöminede oluşan ısı daha kontrol edilebilir hale gelmiştir.

Günümüzde elektrik ile çalışan şöminelerde bulunmaktadır. Şömine kullanımı her devirde ısınma ihtiyacını karşılamaktan çok bir zevk meselesi olarak da nitelendirilmektedir. Günümüzde, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun şömine modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz. 2 farklı şömine çeşidi bulunmaktadır.

Klasik şöminelerde iç hazne vardır ve ısınma ihtiyacı yakılacak odunlarla karşılanmaktadır. 2. model de ise iç hazne dış çerçeve ile birleşiktir ve elektrikli iç kısım ısınmayı sağlamaktadır. İç haznelerde farklılıklar vardır, kapalı yani camlı ve açık camsız olarak iki ayrı tarz da üretilmektedir. Dış giydirmede genel olarak mermer gibi doğal taşlar tercih edilmektedir.

Klasik şöminelerde kullanım kadar görsellikte büyük önem taşımaktadır. Kullanılan malzemenin dayanıklı olması dış görünüm bakımından oldukça önemlidir. Yanma sonucu zamanla kararmaların olabileceği için olabildiğince uzun ömürlü ürünlerin seçilmesi çok daha yararlı olacaktır. İç haznede, döküm ve ateş tuğlası kullanılmaktadır.

Klasik şömine modelleri arasından seçim yaparken kullanılan malzemenin dayanıklılık ve ısı testlerinden geçmiş olanlardan tercih etmek gerekmektedir. Şömine seçiminde şöminenin konumu da oldukça önemlidir. Şöminenin konumlanacağı yerde baca olmalıdır. Eğer baca yoksa muhakkak baca yapılması gerekmektedir. Klasik şöminelerde baca gereklidir. Elektrikli şöminelerde baca ihtiyacı yoktur. Mekanlarda nostaljik bir hava ya da romantik bir salona sahip olmak istiyorsanız klasik şöminelerle bunu sağlayabilirsiniz. Evlerinizin havasını şömineler ile çok farklı bir hale getirebilirsiniz. İster klasik şöminelerden isterseniz de elektrikli şöminelerden seçim yapabilirsiniz. Hem dekoratif hem de oldukça kullanışı bir obje olması nedeniyle birçok evde şömine kullanılmaktadır.