Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Koltukta gösteriş değil sağlık önemli

Koltukta rahatlık için koltuğun takımının iskeleti, süngerleri, kumaşı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Koltuğu satın alacaksanız mutlaka bir kılavuzu olmasına dikkat edin. Eğer siparişle koltuk yaptırıyorsanız mutlaka bir sözleşme yapın. Mobilyada kalite önemlidir ama koltukta kalite bedensel ve ruhsal sağlığınızı doğrudan etkiler. Sağlam bir iskelet, oturduğunuzda gıcırdamaz, sallanmaz. Sıkı dokunmuş, yanmaya dayanıklı, terletmeyen ve kolay temizlenen bir kumaşla rahat edersiniz. Koltuğun kalitesini anlamak için dikişinden, düğmelerine, kaplamasından, köşelerine iyice kontrol etmelisiniz. Sağlıksız bir koltuk aynı zamanda kalitesiz ve kısa ömürlü olacaktır. Bunun için koltukta sağlamlık ve rahatlık aranmalıdır. Yeterince rahat olmayan bir koltuk, günün yorgunluğunu almak bir yana, adale, bel, sırt, ayak ağrılarına neden olur. Bu tür rahatsızlıklar ileride kalıcı bozukluklara neden olabilir. Misafirlerimizi de evimizde rahat ettirmenin ilk şartı sağlıklı koltuklardır.

Mobilyaya bazen dünyalar kadar para ödüyoruz, borçlanıyoruz, aylarca hatta bazen yıllarca taksit ödüyoruz. Bu yüzden alacağımız mobilyayı iyi tanımalı, taksitleri bitmeden dağılan mobilyalarla üzülmemeliyiz. Bunun için öncelikle mümkün olduğunca çok mağaza gezin. Zaman içinde kaliteli ve sağlıklı mobilyayla öyle olmayanı ayırt etmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Mobilyacıda sorularınızı yanıtlayabilecek uzman personel bulunmasına özen gösterin. Kılavuzu olmayan mobilyadan uzak durun. Alacağınız mobilya çok pahalı olmamalı. Çok daha uygun fiyata çok daha rahat bir koltuk takımı bulabilecekken gereksiz harcama yapmaya hiç gerek yok. Rahat koltuk modelleri sade olursa modası geçmeyeceğinden uzun yıllar severek kullanılabilir.

Mobilyayı almaya karar vermeden önce dikkatle denediğinizden emin olun. Koltuğa oturup arkanıza yaslanın. Koltuğunun arkasının düzgün, sırt ve bel bölgesine uygun olduğundan emin olun. Koltukta farklı pozisyonlarda oturduğunuzda da rahat etmelisiniz.

Mekana uyum sağlayan koltuk boyutu ve rengiyle de oda ile bütünleşmelidir. Bu yüzden salon için geniş ve koyu renkli modeller, oturma odası için desenli ve açık renk modeller tercih edilmeli.