Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Küçük Evler İçin İşlevsel Ve Modern Dekorasyon Önerileri

Geniş bir eve sahip olmamanız etkili bir dekorasyonun oluşturulması için engel teşkil etmemelidir.

Daha küçük olan yaşam alanlarınızı seçeceğiniz mobilya tasarımları ve yapacağınız akıllı dekor çalışmaları ile daha etkili ve modern bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Küçük yaşam alanlarınızda etkili, işlevsel ve göz kamaştırıcı dekorlar yaratmanız mümkündür. Yapacağınız dekorda mobilya seçimlerinizi doğru bir şekilde planlamalı ve konumlandırmalısınız.

 

oscar-luks-koltuk-takimi-3

 

Fonksiyonel özellikli mobilyalara yaşam alanlarınızda yer vererek ortaya çok daha güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz. Yaşam alanlarınız için yeterince konforlu ve estetik özellikli bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız mutlaka seçeceğiniz mobilyalarda daha az yer kaplayan ve rahat olan tasarımlara öncelik vermelisiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız seçiler ile yaşam alanlarınızı daha da kaliteli bir hale getirebilirsiniz. Evlerinizin dekorunda kullanacağınız mobilyalarda mümkün olduğunca çok yönlü tasarımlara ağırlık vermelisiniz.

 

Oturma odanız için kullanacağınız tasarımlarda

Küçük olan salonunuzu daha etkili ve kullanışlı hale getirmek istiyorsanız mutlaka estetik ve fonksiyonel koltuk takımları seçmelisiniz. Salonunuzda köşe koltuk takımlarını tercih ederek daha fazla alan elde edebilirsiniz. Evinizin köşelerini daha etkili bir şekilde kullanmanızı sağlayacak olan bu mobilyalar ile salonlarınızı daha da işlevsel bir boyuta taşıyabilirsiniz. Tekli ve ikili koltuk takımları yerine kullanacağınız köşe koltuk takımları ile harikulade dekorlar elde edebilirsiniz.

 

Çok fazla koltuk kullanarak salonlarınızda boğucu ve sıkıcı bir ambiyans meydana getirisiniz ve rahat bir yerleşim yapamayacağınız gibi küçük olan salonunuzu daha da dar bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar çok yönlü olarak kullanabileceğiz mobilyaları tercih ederek ortaya daha gösterişli salonlar meydana çıkarabilirsiniz. Hatta yemek odanızı da salona taşıyarak daha kullanışlı bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Böylece salonunuzla yemek odanızı birleştirerek çok daha güzel bir dekorasyonun ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

chester-koltuk-takimi-4

 

Yaşam alanlarınızda kullanacağınız renklerde oldukça önemlidir. Özellikle oturma odanızda kullanacağınız koltuk takımlarında renklerin önemi oldukça önemlidir. Açık renkler oturma odalarınızı çok daha etkileyici ve büyüleyici bir yapıya kavuşturacaktır.

 

Açık renkli tasarımlar her yönüyle oturma odanızı daha şık ve modern gösterecektir. Beyaz ve krem renkli tasarımlar oturma odalarınızı daha geniş gösterecektir. İsterseniz açık renkli koltuk takımınız üzerinde koyu renkli minik yastık modelleri kullanarak dekorunuza derinlik ekleyebilirsiniz.

 

Mutfaklarınızda dekor oluştururken,

 

Mutfaklarınız dar ve küçük ise yapmanız gereken şey, daha işlevsel ve kullanışlı tasarımlara yer vermek olmalıdır. Yapacağınız dekorasyonda özellikle kullanacağınız tasarımların çok yönlülüğü ve kullanışlılığı üzerine yoğunlaşmanızda fayda vardır. Bu tasarımları kullanarak ortaya çok daha otantik ve kullanışlı bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Mutfaklarınızın her köşesinden yararlanarak çok daha etkili bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

 

Yatak odası dekorasyonlarında kullanacağınız tasarımlar ile yaşam alanlarınız çok daha güzel bir hal alacaktır.

 

Yatak odanızı dizayn ederken kullanacağınız tasarımlarda daha ergonomik ve antropometrik özelliklerde olanları seçmeye özen göstermelisiniz.  Yatak odanızda yer vereceğiniz yatak modellerinde konforlu ve rahat olan yatak modellerini tercih ederek ortaya daha hoş bir manzara çıkarabilirsiniz.

 

Sağlıklı ve düzenli bir uyku uyumak için mutlaka yatak modellerinde yüksek standartlara sahip olanları seçmeye gayret etmelisiniz. Sade ve yalın yatak odası tasarımları yatak odanızı çok daha güzel bir yere dönüştürecektir. Yatak odanızda kullanacağınız mobilyalarda dahadinlendirici özelliklere sahip olan tasarımları kullanmalısınız.

 

miami-yatak-odasi-4

 

Banyolarda

Banyonuzu kullanacağınız kaliteli malzeme ve doğru yerleşim ile çok daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Banyonuzda yer vereceğiniz tasarımlarda ahşap banyo dolaplarını tercih etmelisiniz. Bu tasarımlar banyolarınızı daha hareketli bir yapıya kavuşturacaktır. Rahat açılıp kapatılan bu tasarımlar sayesinde banyolarınız çok daha zengin bir dekora kavuşabilecektir.

 

banyo-dekorasyonu-5

 

Ahşap tasarımların banyolarınızda kullanılması dekorlarınıza derinlik getirecektir. Özellikle ahşap tasarımlar banyolarınızda uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Oldukça dayanıklı ve sağlam olan bu tasarımlar ile banyolarınızda istediğiniz dekoru oluşturabilmeniz mümkündür. Geniş ayna modellerini kullanarak banyolarınızı daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde bir yaklaşımla yaşam alanlarınızda çok daha modern, şık ve işlevsel dekorlar oluşturabilirsiniz.