Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Mavi Genç Odaları

Mavi renk genellikle erkek çocuklarının rengi olarak bilinmektedir. Dolayısıyla bir yatak odası modeli tasarlanırken mavi rengin kullanılması daha çok erkek çocuklarına hitap edecek bir yatak odası takımının tasarlandığı fikrini ortaya çıkaracaktır. Mavi genç odaları hem dinginlik hem de huzur verecektir. Dolayısıyla bu dinginliği ve huzuru yaşamak isteyen gençler maviden yana tercihte bulunmaktadır.

 

Mavi genç odaları tasarlanırken en çok mavi ve beyazın uyumuna dikkat edilmektedir. Koyu mavi olan bir yatak örtüsünün yastık kılıfı daha açık renk bir mavi olabilir. Bazanın kendisi ahşaptan yapılabilir. Ahşabın beyaza boyanması söz konusu kombinin daha şık görünmesini sağlayabilir. Kütüphanenin bir tarafı mavi diğer tarafı ise beyaz boya ile boyanmış olabilir. Bunun yanında yer ahşap olabilir. Komidinler de ahşap renk ile mavinin karışımından yapılmış olabilir. Dolayısıyla gerçekten de uyumlu bir birlikteliğin sağlamak şıklıkta son derece önemlidir

 

Mavi genç odalarında, genç odasının ahşap olarak tasarlanması da genellikle avantajdır. Ahşabın sağlam olduğu bilinmektedir. Bu noktada önemli olan tonlama konusunda ayarlamanın yapılmasıdır. Mavinin pek çok farklı tonu ahşaba farklı şekillerde yedirilebilir.
Sadece erkek çocukları için değil, kız çocukları için de mavi genç odaları son derece tercih edilir olan odalardır. Çiçekli mavi yastıklar genellikle kız çocuklarının beğendiği yastık türlerindendir. Desenli olan mobilyalar kız çocuklarına hitap edebilir. Ama genellikle erkek çocukları mavi rengi başka pek çok renkle harmanlayarak kullanmaktadır.

 

Mavinin farklı tonlamalarla kullanıldığı genç odalarının çoğu sade olsa da daha karmaşık olan oda tasarımları da bulunmaktadır. Yatağın arkasında bulunan duvarda istediğiniz herhangi bir şekli işleyebilirsiniz. Bu şekil palmiye ağaçları da olabilir, deniz görüntüsü de… Aynı zamanda perdelerin tasarımı da mavinin farklı tonlarla harmanlanması sonucunda tasarlanabilir. Bu noktada önemli olan kişisel zevklerin ön planda tutulması ve odalar döşenirken ona göre davranılmasıdır. Mavinin ton farklarından kaynaklanan farklılıklar da şıklığın anahtarı olabilir.