Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Merdiven altını değerlendirin

Evimizdeki merdiven altları genelde nasıl değerlendireceğimize bir türlü karar veremediğimiz atıl bölümler olarak kalır. Oysa merdiven altları aslında çok işimizi görecek bir depolama alanına dönüştürülebilir. Özenli, bir şekilde ölçü alınarak yaptırılacak bir dolap ortadan kaldırılmak istenen eşyaları saklamaya yarar. Kuru gıdaların, konservelerin saklandığı bir kiler, çocuklu evlerde oyuncaklar için yeni bir saklama alanı, az kullanılan eşyalar için depo görevi görebilir. Raflar yaptırılarak kütüphane olarak bile kullanılabilir.

Merdiven altında çalışma köşesi yapılabileceği hiç aklınıza gelmiş miydi? Evet, bu mümkün. Bu bölüme boydan boya bir masa yaptırıp üzerine telefon, faks, tarayıcı ve yazıcı yerleştirebilirsiniz. Rahat ve şık bir çalışma koltuğu ile yeni ofisiniz hazır olur. Sandalyenin kullanılmadığı zamanlarda masasının altına girecek boyutlarda olmasına dikkat edin yeter. Böylece çarpmalardan korunmuş olursunuz. Duvara asacağınız şık bir duvar saati ile merdiven altı ofisinizin dekorasyonu hemen hemen tamamdır. Mobilya ve aksesuar ihtiyacı karşılanan çalışma alanımızda ihtiyacımıza göre renkli pano ve üzerine asılacak notlar için renkli raptiyeler kullanılabilir. Aydınlatma muhtemelen düşünülmediğinden priz ve elektrik düğmesine de ihtiyaç duyabiliriz. Gerisi zevkinize ve ihtiyaçlarınıza kalmış.

Merdiven altında yaratılabilecek bir başka mucize de dinlenme köşesidir. Gün içinde herkesten uzak, tek başınıza kalıp dinlenebileceğiniz, düşünebileceğiniz bir alana kavuşmak için merdiven altları uygun alanlardır. Rahat ve konforlu bir kanepe ya da berjer ilk ihtiyacınız olacaktır. Yakın bir yere yerleştirilecek rafta kitap ve dergileriniz bulunabilir. Küçük bir sehpaya içeceklerinizi koyabilirsiniz. Yumuşak bir halı, küçük minderler de rahat bir ortam sağlayabilir. Elbette özellikle okumak için çok uygun bir aydınlatma sistemi de gerekli olacak. Gözleri rahatsız etmeyecek bir aydınlatma seçmelisiniz.

Bahçeli evlerde merdiven altlarını değerlendirmenin en iyi yolu, bahçe malzemelerini saklamak olacaktır. Bahçesi olanlar bahçede kullanılan ne kadar çok alet olduğunu ve bunları koyacak yer bulmakta ne kadar zorlandıklarını iyi bilir. Hatta bu bölüm bahçe giysilerini giyebileceğiniz bir giyinme odası işlevi de görebilir.