Armoni Mobilya Klasik Ve Lüks Mobilya

Yeni Sezon Klasik Koltuk Takımı Modelleri

Evini yeniden dekore etmek isteyenler veya yeni evlenecek olan çiftlerin evlerini sil baştan dekore etmeleri adına birçok koltuk takımı modeli yer almaktadır. Mobilyalarda yer alan modern çizimlerin yanı sıra klasikten asla vazgeçemeyenler için günümüzde klasik ile yeni sezon mobilyaların harmanlandığı modeller çok tercih edilmektedir. Eskinin oymalı tahta koltuk başları ve kanarları, koltuk kumaşında kullanılan parlak kadife doku günümüzde de hala kullanılmakta ve eskiden beri var olan yerini korumaktadır. Koltuk takımı modellerinde kullanılan bir diğer detay da altın varaklı koltuk başları ve kanarları olmaktadır.

yeni-sezon-klasik-koltuk-takımları

Günümüzde televizyon dizilerindeki evlerin dekorasyonlarında da çok fazla dikkat çeken klasik koltuk takımı modelleri böylece yeni nesilide etkisi altına almaya başlamıştır. Yeni sezon klasik koltuk takımı modellerinde en fazla dikkat çeken modeller; saray tipi modellerin günümüze uyarlandığı ve yeni sezonun çizgilerini taşıyan modeller, beyaz rengin altın varaklarla kullanıldığı işlemeli modeller, klasik çizimin yanı sıra deriden hoşlananlar için koltuk kenarlarında ve başlarında deri detayların bulunduğu modeller, bu sezon her ne kadar açık renk mobilyalar çok fazla göz önünde olsa da kahve tonlarından vazgeçemeyenler için koyu kahve ve sütlü kahve tonlarının yer aldığı modeller olarak sıralanabilir.

Evinizde Osmanlı havası yaşatmak ve kendinizi âdete evinizin sultanı gibi hissetmek istiyorsanız saraylarda kullanılan mobilyaların esintisini taşıyan klasik koltuk takımı modelleri ile evinizin dekorasyonunu yapabilirsiniz. Klasik modeller eskiden daha çok orta yaşlı hanımların dikkatini çekerken, klasik çizgiler ile modern çizgilerin harmanlandığı mobilya takımları artık yeni evlenecek olan genç kızlarında fazlasıyla dikkatini çekmeye başlamaktadır.

Koltuk takımınızın sadece modeline değil, kullanılabilirliğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin; oturduğunuzda konforlu olmalı ve kumaşı rahat temizlenebilir olmalıdır. Ayrıca klasik koltuk takımı modellerinin boyutları biraz büyük ve geniş olduğundan dolayı evinizde iyi ölçüm yapmalı ve ona göre satın almalısınız.